catalogue | cart (0 pcs for 0 CZK) | contacts | services | links | business terms

Antiquarian - used bookstore Praha Karlín: NEWS IN ESHOP


Pobožnost pana Ježíše a Panny Marie

Pobožnost pana Ježíše a Panny Marie


Velmi starý rozkládací svatý obrázek, otřepané kraje - stav viz další náhledy, vydal Bedřich Stýblo v Praze.


450 Kč

Plakát k výstavě Jana Zrzavého - původní litografie

Plakát k výstavě Jana Zrzavého - původní litografie

Jan Zrzavý
Litografie, rozměr 42 x 29 cm. Plakát k první samostatné výstavě Jana Zrzavého v Pavilonu K.V.U. Aleš v roce 1923. Lit. Bilík a spol. Brno. Na třech místech je zřejmě vlasové škrábnutí či vada a v dolní části neviditelný lom – viz foto - na fotkách vypadají pro změnu výrazněji, než v reálu. Z toho důvodu osobní převzetí vítáno.


12000 Kč

Svatý obrázek - atypická skládačka

Svatý obrázek - atypická skládačka


Velmi atypický rozkládací svatý obrázek - psaníčko, datace 1871, ve složeném stavu je rozměr 6,5 x 6,5 cm, v dalším rozložení 9 x 9 cm, celkový rozměr po rozložení 13,5 x 13,5 cm, na rubu text a datace rok 1871, na čtyřech místech v rozích (ohybu) čtyři nepatrné dirky, ocelorytina, autor špatně čitelný (možná Schmidt), ukázky viz další náhledy, stav viz foto.


1000 Kč

Kalendář Českého čtenáře na rok 1942 (protektorát)

Kalendář Českého čtenáře na rok 1942 (protektorát)


Pražská akciová tiskárna, Praha, 1942, obsahuje obrazové přílohy, velké množství dobových reklam, obsahuje Územní přehled protektorátní správy, tarify různých poplatků, adresáře aj. Důležité jsou šachové přílohy (šachy) a článek o rozvoji českého šachu (Josef Louma) viz další fota, chybí první list s obrazovou přílohou, A4 formát, 308 str. Pěkný stav.


150 Kč

Byla jedna koťata - Macourek, Canfourek a Kočičák - originální kresba

Byla jedna koťata - Macourek, Canfourek a Kočičák - originální kresba

Josef Váňa
Originální kresba - akvarel, suchý pastel (kombinovaná technika), rozměr 36 x 19 cm, ochranná folie. Jedná se zřejmě o předlohu ke knize či leporelu, 80. léta. Josef Váňa byl kreslíř, animátor, režisér.


1500 Kč

O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi - originální kresba

O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi - originální kresba

Bohumil Šiška
Jedná se zřejmě o předlohu ke knize. Krásný velký akvarel (kombinovaná technika), rozměry kresby jsou 35 x 18, 5 cm, kresba nalepena na čtvrtce, v její dolní částka poznámka redaktora či vydavatele. V lese stojí hájovna, v níž žije hajný Robátko se svým přítelem jelenem Větrníkem. Společně se starají o les a každé ráno vždy chodí do lesa, aby se podívali, zda je všechno v pořádku. Kousek za lesem ale bydlí tlustý a kníratý pan Kotrč se psem Heršpicem. Pan Kotrč je zlý a rád by z lesa vystrnadil hajného Robátka, a tak na něj v každém díle vymyslí něco zákeřného. Hajný s Větrníkem si ale vždy dokážou poradit. V seriálu se také objevuje Josefka, která pomáhá Robátkovi v hospodaření. V jednom dílu pan Kotrč poslal na hajného medvěda Hromburáce. Nalákal ho na med, a pak ho poslal na hajného. Robátko nechal ale náboje na medvěda v hájovně a s broky na medvěda nemůže, proto si musel poradit jinak.


2500 Kč

Umění na Slovensku - Odkaz země a lidu (lidové umění, folklor, etnografie, značky, signatury)

Umění na Slovensku - Odkaz země a lidu (lidové umění, folklor, etnografie, značky, signatury)

J. Eisner, V. Vondrouch, V. Wagner, V. Mencl, K. Šourek, E. Poche, V. V. Štech, V. Pražák aj.
Melantrich, 1938, Praha, zakázková vazba, imitace kůže s výrazným zlacením, perfektní stav. Mohutná ilustrovaná a fotografická publikace se skládá z těchto kapitol: Slovensko v pravěku a na počátku dějin – 100 obrazů, Architektura středověku – 140 obrazů, Malířství a sochařství ve středověku – 220 obrazů, Práce v kovu a zlatnictví ve středověku – 152 obrazů, Renesance, baroko a vývoje až do 19. století, umělecký průmysl – 250 obrazů, Keramika – 250 obrazů, Lidové umění – 200 obrazů. Fotografie fotografie: J. Sudek, A. Paul, Fr. Illek. Pěkné ex-libris hudebního skladatele Fr. Píchy. Pozn. vzhledem k hmotnosti se jedná o atypickou zásilku.


3000 Kč

Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem I. - II.

Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem I. - II.

Selma Lagerlöf
Nákladem Aloise Hynka, b.d., Praha, 1. vydání, poloplátěná vazba, dva díly v jednom svazku, krásná kultovní kniha je v bohatě ilustrována viz další fota, 176 + 284 str., desky nesou mírné známky užití, na předtitulu krátké majitelské razítko, jinak je kniha v pěkném stavu. Pohádkový román švédské spisovatelky, laureátky Nobelovy ceny. Osudy nezbedného chlapce, který je za své ničemnosti zaklet v trpaslíka a takto podniká s divokými husami cestu Švédskem. Tento dějový rámec umožnil autorce vylíčit krásy švédské přírody, život, práci, zvyky a pověsti švédského lidu a konečně život a povahu různých zvířat. Pro tyto skutečnosti se tato kniha pokládá za jakousi první vlastivědnou učebnici o Švédsku pro ty, kdo tuto zem ještě neznají.


900 Kč

Růže Karmelská - Vybrané modlitby a pobožnosti

Růže Karmelská - Vybrané modlitby a pobožnosti


Tisknuto Vimperk, J.Steinbrener kolem r. 1900, vázaná kniha, rozměr 7,5 x 11 cm, černé desky (napodobenina kosti) s reliéfem anděla a Matky Boží, zlatá ořízka, opatřeno kovovým tepaným zavíráním z obecného kovu zlaté barvy, prvních pár listů (bloček) uvolněno, jinak pěkný stav. Modlitební kniha, sestavil Ludvík Donin - biskupský konsist. rada v Krakově, obřadník světícího biskupa ve Vídni.


500 Kč

Atlantis, svět předpotopní (Atlantis: The Antediluvian World)

Atlantis, svět předpotopní (Atlantis: The Antediluvian World)

Ignatius Donnelly
Jaroslav Lukavský, Praha, 1924, vázaná, velmi pěkný stav. Tato monografie o zmizelém kontinentu se okamžitě stala senzací. V českém překladu vyšla publikace v roce 1913 (nakl. Topič) a znovu v roce 1924 (nakl. Lukavský). Kniha se stala bestselerem a iniciovala téma Atlantidy jako zmizelé civilizace. Kniha je někdy dokonce zvána bible atlantologie. Atlantida, bájný Platonův ostrov, zaměstnávala lidskou mysl odedávna a byla zdrojem četného literárního zpracování i vědeckého zkoumání. Snad nejobsáhleji shrnul veškeré vědění o Atlantidě americký učenec a politik v této knize. Donnellyho dílo ukazuje takřka novou výzkumnou metodu, dovolující historii lidstva, aby zabrala do spektra svého bádání doby tak dávné, že je jinak může svými vlastními metodami zkoumat a vykládat pouze archeologie. Pro tyto dávné doby dovedl si Donnelly vybrat prameny skutečně psané, prameny dějinné. A co je hlavní, dovedl je kriticky zkoumat, dřív než na nich začal svou teorii budovat. Kostru, kterou z nich vytvořil, doplňuje pečlivě a důmyslně látkou, již mu poskytují jiné vědy — mezi nimi hlavně srovnávací teologie, etnografie a filologie, astronomie i přírodní vědy. Tak dospívá k přesnému obrazu kultury starých Atlanťanů. Kniha se skládá z pěti samostatně číslovaných dílů: Dějiny Atlantidy, Potopa, Srovnání kultur světa starého a nového, Bájesloví starého světa jest upomínkou na Atlantis, Kolonie atlantské.


600 Kč

Bílá pohádka

Bílá pohádka

Arnošt M. Tichý
Miroslav Rošický, Praha, 1925, vázaná, pěkný stav.

this item is not available at the moment

O psychologii tvoření pohybové zákonitosti tónové a základech nového hudebního slohu, Harmonické základy čtvrttónové soustavy

O psychologii tvoření pohybové zákonitosti tónové a základech nového hudebního slohu, Harmonické základy čtvrttónové soustavy

Alois Hába
Hudební matice Umělecké besedy, 1925, Praha, poloplátěná dobová přvazba se zlacením na hřbetu, dva tituly v jednom svazku, obálky u obou dílů vevázány viz další fota, krásný stav. Alois Hába, který jako klíčová postava českého meziválečného vývoje naplnil podstatu avantgardního jednání i v relativně objevitelském slova smyslu, a jehož tzv. avantgardnost tedy nespočívá v (pouhém) přiklonění se k již objevenému, patří mezi méně popularizované skladatele a nebyla mu věnovaná ani patřičná V zahraničí a zejména v USA je Hába odbornou veřejností vnímán jako jeden z nejvýraznějších českých skladatelů a zastiňuje i řemeslně velmi zdatného Antonína Dvořáka. Hábův polychromatický a bichromatický systém sice není objevem v pravém slova smyslu, ale v rámci praktického i teoreticky ošetřeného nakládání s jemnějším než půlovým dělením intervalové vzdálenosti příkladný i relativně nový skutečně je. Jeho systém, přesněji možná metoda, byla vymyšlena, teoreticky popsána, byla využívána a získala své žáky i následovníky. O české meziválečné hudební avantgardě není mužné uvažovat jako o jednom centralizovaném hnutí a ani jako o skupině skladatelů, kteří by zásadním způsobem přispěli k vývoji světové hudby. Spíše je vhodné chápat meziválečnou českou (avantgardní) hudbu jako hudbu, která je sice bez zmíněných zásadních zásluh, ale která měla úroveň nezaostávající za okolním světem.


600 Kč

Úplná nauka o harmonii na základě melodie a rytmu, úlohy (I. - II. díl)

Úplná nauka o harmonii na základě melodie a rytmu, úlohy (I. - II. díl)

Otakar Šín
Hudební matice Umělecké besedy, 1933, Praha, vázané, obsahují notové záznamy, na přídeští I. dílu zdařilá exlibris skladatele Františka Píchy, ten samý díl nese prasklinu v přední drážce, knižní bloky v pěkném stavu.


300 Kč

Zamotaná historie

Zamotaná historie

Anatolij Rybakov
Svět sovětů, 1962, Praha, vázaná s přebalem, 184 str., pěkný stav.


60 Kč

Poselství tarotu

Poselství tarotu

Renata Herber
Knižní klub, 2004, Praha, laminovaná vazba, 195 str., pěkný stav. Karty nejsou součástí knihy.


60 Kč

Jevtušenko Jevgenij - Něha

Jevtušenko Jevgenij - Něha


Svět sovětů, 1965, Praha, celoplátěná vazba v ochranném pouzdře, pěkný stav.


60 Kč

Ferdiš Kostka

Ferdiš Kostka


Slovenský fond výtvarných umení, Vydavatelstvo ČSTK Pressfoto, Bratislava, 1982, soubor 9 pohlednic v obálce, ukázky viz další náhledy, pěkný stav.


80 Kč

Hokejisté LTC při rozloučení s V. Müllerem, 1947, originální fotografie

Hokejisté LTC při rozloučení s V. Müllerem, 1947, originální fotografie


Vladislav Müller byl československý hokejový útočník. Zemřel 15. března 1947 na následky zranění utrpěného při utkání v Německu nárazem do mantinelu.. Byl nejrychlejším českým hokejistou poválečného období. 20. březen 1947: z posledního vozu rychlíku vynáší šest hokejistů oblečených v dresech rakev zahalenou vlajkou LTC. Jsou to hokejisté: Karel Stibor, Miloslav Pokorný, Ladislav Troják - všichni tři zahynuli při letecké katastrofě v listopadu 1948, kdy beze stopy zmizelo nejspíš nad kanálem La Manche malé soukromé letadlo s částí výpravy československých hokejistů směřujících z Paříže do Londýna. Další na fotografii je Stanislav Konopásek, kterého komunisté v roce 1950 odsoudili (spolu s dalšími našimi hokejisty - Mistry světa) na 12 let odnětí svobody ve vykonstruovaném soudnímu procesu za velezradu. Propuštěn byl po pěti letech věznění a práce v uranových dolech na Příbramsku v roce 1955. Fotografie má rozměr 13 x 18 cm. Pěkný stav.


450 Kč

Most svatého Ludvíka Krále

Most svatého Ludvíka Krále

Thornton Wilder, il. Toyen
Melantrich, Praha, 1930, původní nakladatelská brož, černobílé ilustrace a obálka Toyen, majitelské razítko na předtitulu, obálka trochu zašpiněná, hřbet je trochu pomačkaný (viz další náhled), uvnitř pěkně zachováno, částečně nerozřezáno.


250 Kč

Gesammelte Werke (vierter band)

Gesammelte Werke (vierter band)

Gustav Meyrink
Kurt Wolff Verlag, 1913, Leipzig, vázaná s přebalem, německý jazyk, němčina, 255 str., na přední straně přebalu drobná skvrnka viz foto, knižní blok v pěkném stavu.


150 Kč

Svatý obrázek s plaketkou

Svatý obrázek s plaketkou


Vypichovaný obrázek na pergamenu s nalepenou plaketkou, místy zlacený, rozměr 10 x 4,5 cm, pěkný stav.


450 Kč

Svatý obrázek na pergamenu

Svatý obrázek na pergamenu


Vypichovaný obrázek na pergamenu s nalepeným litografickým obrázkem, místy zlacený, rozměr 10,5 x 6 cm, pěkný stav.


200 Kč

Svatý obrázek - pomněnky, zvonky

Svatý obrázek - pomněnky, zvonky


Krajkový svatý obrázek, krásná jemná práce, rozměr 8,5 x 6 cm, pěkný stav.


150 Kč

Svatý obrázek - Anděl, Panna Maria ve Staré Boleslavi

Svatý obrázek - Anděl, Panna Maria ve Staré Boleslavi


Krajkový svatý obrázek s malou nalepenou litografií, jemná práce, rozměr 10 x 6,5 cm, v pravé horní části je kousek krajky částečně oddělen, jinak pěkný stav.


150 Kč

Z testamentu

Z testamentu

Francois Villon
Vlastním nákladem vydal Martin Dyrynk, 1977, volné listy v obálce, typograficky upravila a perokresbu zhotovila Vlasta Dyrynková (viz další foto), číslovaný výtisk 9 (z 200), podpis Martina Dyrynka v tiráži, velmi pěkný stav.


400 Kč

Šťastný a veselý nový rok!

Šťastný a veselý nový rok!

Marie Fischerová - Kvěchová
Pohlednice, VF, prošlá poštou se známkou, prošlá 1941, protektorát, v levé části malý náznak lomu, jinak pěkný stav.


50 Kč

Průkazní list řádného posluchače Českého vysokého učení technického v Praze

Průkazní list řádného posluchače Českého vysokého učení technického v Praze


České vysoké učení technické, ukázka viz další náhled, rozměr 11,5 x 7,5 cm, pěkný stav.


80 Kč

Jižní Čechy – vzácná fotografická publikace - Josef Sudek - Cyril Merhout

Jižní Čechy – vzácná fotografická publikace - Josef Sudek - Cyril Merhout

Přírodní, umělecké a historické památnosti


Fotografická kniha Československo, kterou vydával Melantrich ve 30. letech na pokračování jako album Sudkových fotek měst, a památností. Jde o vázané knižní vydání pův. sešitů. Monumentální dílo o Jižních Čechách upravil Slavoboj Tusar.V tomto knižním vydání vydal Melantrich, 1934. Původní nakladatelská celoplátěná vazba s přebalem, ten je trochu potrhaný a podlepený, knižní blok ve výborném stavu. Formát A4, na titulním listu cizí dedikace, jazykové mutace. Ukázky foto viz další náhled, 168 fotografií hlubotisk Josef Sudek. Tábor, Budějovice, Hluboká, Třeboň, Krajem Rožmberků, Písek, Zvíkov, Orllík, Jindřichův Hradec, Šumava, Pošumaví.


18000 Kč

Čsl. obec legionářská jednota Kobylisy (legie)

Čsl. obec legionářská jednota Kobylisy (legie)


Foto Slavia VIII., 1924, fotografie nalepená na kartonu, rozměr 17 x 24 cm, zdařilá typografie, velmi pěkný stav.

this item is not available at the moment

Švédové před Brnem - Román beze slov

Švédové před Brnem - Román beze slov

Helena Bochořáková - Dittrichová
Kniha obsahuje 36 dřevorytů významného vítězství Brna při neúspěšném pokusu Švédů o převzetí města během třicetileté války. Vydal K.V.U. Aleš Brně roku 1936 ve 100 výtiscích, tento nečíslován na Chamois Special pro dřevoryty. Formát A4, rozměry tiskových ploch 14 x 12,5 cm. Ukázka a seznam je uveden v příloze. Kniha se v kompletní podobě neobjevuje, občas jednotlivé listy. Tato je kompletní .U nás je v majetku Moravské galerie. Celoplátěná vazba se zlacením, výborný stav. Na přídeští pěkné exlibris skladatele Františka Píchy. Helena Bochořáková–Dittrichová (1894 Vyškov - 1980 Brno, byla česká (moravská) grafička, malířka a spisovatelka, žákyně A. Brömseho na AVU v Praze, členka KVU Aleš v Brně, Kruhu výtvarných umělkyň, Nezávislých umělců v Paříži. The National Museum of Women in the Arts v New Yorku označilo její dílo Z mého dětství za první kreslený (grafický) román (graphic novel) vytvořený ženou. Dosáhla celosvětového uznání.


9000 Kč

Tradice lidové tvorby - Lidová hmotná kultura v Čechách a na Moravě (hmotná kultura, etnografie)

Tradice lidové tvorby - Lidová hmotná kultura v Čechách a na Moravě (hmotná kultura, etnografie)

Alena Vondrušková, Vlastimil Vondruška, Jaroslav Jeřábek
Artia, 1988, Praha, vázaná s přebalem, 191 str., obsahuje množství barevných fotografií viz další fota, jako nová. Z obsahu např. stavby, roubenky, truhly, zpracovávání textilních plodin a vlny, tkaní, modrotisk, batika, krajka, plastika, keramika, majolika, hračka, zvykosloví, kroje, vinařství aj.


400 Kč

Znamenaný a jiné příběhy (myslivost)

Znamenaný a jiné příběhy (myslivost)

Jiří Harusák, il. Jiří Židlický
J. Otto, Praha, 1930, Knihovna Walden, celoplátěná vazba, velmi pěkný stav.

this item is not available at the moment

Současné čínské malířství I. (Asie, Čína)

Současné čínské malířství I. (Asie, Čína)

Adolf Hoffmeister, Lubor Hájek
Nakladatelství československých výtvarných umělců, 1959, Praha, vázaná s přebalem, 188 str., velmi pěkný stav. Publikace obsahuje 100 barevných reprodukcí. Polovinu z nich tvoří díla nestora čínského malířství Čchi Paj-šho. Každý obraz je doprovozen technickým popisem a estetickou charakteristikou, životopisnými údaji o autorovi, reprodukcí jeho podpisu a pečeti. Zařazeny jsou též fotografické snímky umělců a čínské krajiny. Připojena je studie L. Hájka o současném čínském malířství.


1200 Kč

Malá závěť (Malý testament)

Malá závěť (Malý testament)

Francois Villon
V. Šmidt, edice Klenba, 1945, Praha, původní brož, typograficky upravil a 2 dřevoryty vyzdobil Michael Florián, 49 str., desky nesou mírné známky užití, jinak pěkný stav.


70 Kč

Kuchařské recepty vypsané z krásné literatury

Kuchařské recepty vypsané z krásné literatury

uspořádala Jaroslava Jiskrová
Odeon, 1989, Praha, vázaná s přebalem, ilustrace Adolf Born, 255 str., pěkný stav. Antologie kulinářských receptů sebraných z české a světové literatury.


50 Kč

Napíšu básně kytkám na listy

Napíšu básně kytkám na listy

William Blake
Československý spisovatel, Klub přátel poezie, 1981, Praha, vázaná s přebalem, překlad Zdeněk Hron, 203 str., typografie a ilustrace Clara Istlerová, pěkný stav.


180 Kč

Židovské město pražské

Židovské město pražské

Milada Vilímková
Aventinum, Praha, 1993, celoplátěná vazba s přebalem, velmi pěkný stav.


400 Kč

Knihovnička mládí

Knihovnička mládí


Jos. Hokr, b.d., Praha, celoplátěná vazba, ilustrace Pavel Černý, vazba povolená v přední části, jinak dobrý stav. Tento soubor povídek obsahuje tituly: Božena Němcová - Pan učitel, Karla (Chodsko), Jan Neruda - Pražské povídky a pověsti, V. Beneš - Třebízský - Za dračí korunu, Chvatěrubský kvas, Petr Obrovec, F. Kárník - Pověsti z českého Podkrkonoší, K. J. Erben - Zlatá jablka a devět pavic, J. Pavel - Divoké kachňátko


150 Kč

Výbor z listů Luciliovi (antika)

Výbor z listů Luciliovi (antika)

Lucius Annaeus Seneca
Svoboda, Edice Antická knihovna, 1969, Praha, vázaná s přebalem, 282 str., pěkný stav.


90 Kč


Web: KD