Christian Jacq Knižní klub, 2006, Praha, vázaná s přebalem, 301 str., pěkný stav. První díl tetralogie slavného francouzského spisovatele o ještě slavnějším rakouském hudebním géniovi před čtenářem rozprostírá malebnou fresku vídeňského hudebního světa.
Anna Świderková Panorama, 1987, Praha, vázaná s přebalem, papírový přebal je v zadní části trochu natržen, 249 str., vnitřek knihy je v pěkném stavu. Kniha se zabývá osudy sedmi královen Kleopater na trůnu v ptolemaiovském Egyptě i v říši Seleukovců.
Pierre Petitfils Československý spisovatel, Praha, 1987, Klub přátel poezie, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. Přední francouzský literární badatel Pierre Petitfils zasvětil svou práci především dvěma velkým bohémům francouzské poezie - Verlainovi a Rimbaudovi. Po rimbaudovské biografii, kterou Petitfils napsal spolu s Henri Matarassem, dostává nyní český čtenář do rukou i jeho detailní, důsledný a v mnohém objevný životopis Paula Verlaina. Nejde o barvitý, fabulovaný životopisný román, a přesto z vylíčení fakt a událostí básníkova života, jeho vztahů k nejbližším lidem i rysů jeho rozporuplné povahy vzlíná vzrušující děj, který rezonuje s výpovědí Verlainových veršů a vytváří přesný, pečlivě prokreslený a poutavý portrét osobnosti i díla. Kniha vyšla ve Francii poprvé v roce 1981 a byla poctěna cenou za nejlepší literární biografii roku. Do českého vydání bylo na autorovu žádost zahrnuto několik úprav a doplňků.
Serena Vitale Euroslavica, 2008, Praha, brožovaná, 334 str., pěkný stav. Dokumentární kniha, jejíž takřka detektivní zápletkou jsou okolnosti, vedoucí v lednu 1837 k osudnému souboji básníka A. S. Puškina s jeho švagrem G. Ch. de Heeckeren ďAnthesem. Žárlivý a výbušný Puškin, vydrážděný flirtováním ďAnthese s Puškinovou ženou a anonymními pamflety, se touto cestou rozhodl "hájit čest"; otázkou je, zda svou, nebo své ženy nebo dokonce své švagrové, další otázkou je, kdo a proč chystal pamflety a pletichy, jimiž se snažil básníka k souboji přinutit. Autorka se opírá o řadu dokumentů - o korespondenci, deníky, paměti současníků i materiály ruské tajné policie. Některé z těchto pramenů doposud nebyly známy.
Inna Rottová Knižní klub, 2001, Praha, vázaná s přebalem, 285 str., pěkný stav. Příběh světoznámé fyzioložky Liny Sternové je příběhem výjimečné ženy, která se odvážila odmítnout cestu předurčenou jí dobou a původem. Lina Sternová, židovská dívka z Lotyšska vystudovala v Ženevě, věnovala se vědecké práci a udělala několik převratných objevů v oblasti krevního oběhu a mozku. V r. 1925 jako světově proslulá vědkyně přijme pozvání sovětské vlády a řídí v Moskvě vědecko-výzkumný ústav Akademie věd, je zvolena do řady prestižních mezinárodních vědeckých společností. Její objevy zachraňují životy lidí ve válce. Neujde však jako mnoho jiných politickým čistkám v zemi a stalinským perzekucím proti židovským lékařům. V pokročilém věku je vězněna a později vypovězena do Střední Asie. Až se Stalinovým úmrtím se vrací opět do vědeckého života. Shodou okolností všichni významní muži, kteří zasáhli do jejího života, byli Češi.
P. Ataševa, Š. Achuškov Československé filmové nakladatelství, Praha, 1946, jako 2. svazek Amerického filmu ve sbírce Materiály k historii světového filmového umění, celoplátěná vazba s přebalem, obálka Josef Hesoun, přebal nese známky užití (viz foto), knižní blok je v pěkném stavu.
Jaroslav V. Vávra, il. Josef Paukert Československý spisovatel, Praha, 1977, vázaná s přebalem, 607 stran, pěkný stav. Je zásluhou autora a jeho románu, že jméno našeho prvního konstruktéra paravozu a paralodi a mnohostranného vynálezce Josefa Božka bylo zachráněno z hlubin zapomění. jeho osudy a dílo jsou po mnoha stránkách typické pro poměry v české společnosti na počátku 19. století, kdy věda a teorie jsou nuceny se přizpůsobovat praktickým potřebám prvních podnikatelů. Josef Božek.
Nakladatelství Josefa Šimona, Praha, 1994, laminovaná vazba, pěkný stav. Tajný deník čínské císařovny : císařovnin životní příběh tak jak jej sama sepsala a jak jej doslovem opatřil její vrchní eunuch Li Lien-jing. Kniha holandského autora je knihou o proslulé čínské císařovně, žijící koncem 19. století a známé světu jako krutá vládkyně a intrikánka bez skrupulí. Fabricius se však zajímal o život této ženy hlouběji a vylíčil s lidským pochopením její osamocenost, touhu po lásce i marnivost, jíž vysoké postavení propůjčovalo absurdní podobu.
František Kožík Československý spisovatel, Praha, 1972, celoplátěná vazba s přebalem, pěkný stav. Rozsáhlý román inspirovaný životní a uměleckou dráhou mistra pantomimy Jeana Gaspara Debureaua (1796-1846), který byl po své matce českého původu.. Autentický krásný a neprávem opomíjený životopisný román. Jedna z nejsilnějších životopisných knih, čtenář si ale popláče.
A. S. Urbanová Melantrich, Praha, 1972, celoplátěná vazba s přebalem, s šesti barevnými přílohami a jedenácti čb. ukázkami z Kubištova díla, pěkný stav. Bohumil Kubišta.
Waclaw Golembowicz Mladá fronta, Praha, 1975, celoplátěná vazba s přebalem, 595 stran, pěkný stav. Paracelsus, vlastním jménem Philippus Aureolus Theophrastus Bombastus von Hohenheim, (1493 Einsiedeln – 24. září 1541 Salcburk) byl alchymista, astrolog a lékař, který učinil několik důležitých objevů a předznamenal vznik novodobého lékařství. Jméno Paracelsus přijal během života, aby vyjádřil své přesvědčení, že má větší (PARA) schopnosti než uznávaný dávný římský lékař Celsus. Pro své reformy medicíny bývá nazývaný Lutherem lékařství. Paracelsus byl mnohovrstevnou osobností nepřevoditelnou na jediný aspekt. Nebyl jen pouhým lékařem, ale také alchymistou, přírodovědcem a empirikem. Učil se od vesnických kovářů, poznává zaříkávání, zažehnávání, zná problematiku lovu a rybolovu. Uznává, že nemoci zvířat a jejich léčba má analogii v léčení lidí. Od horníků slýchá o nemocech kovů, a protože dává na zkušenost obyčejných lidí, na démonologii a mytologii, je jeho dílo protkáno folkloristikou. Vše zpracovává a zastává názor, že každá tato lidová nauka je dobrá pro lékařství, čímž se vymezuje vůči autoritě tradice. Měl poměrně těžko uchopitelné a inovativní vyjadřování, používal vlastní neologismy a jako řečník působil až exaltovaně. V jeho vystupování se kombinuje žlučovitá, bojovná povaha s věcnou kritikou soudobé medicíny. Porozumění Paracelsovým názorům a spisům je ztíženo osobními zklamáními, které do nich promítá. Pro své názory býval nezřídka podezřelý z čarodějnictví a dokonce z ariánské hereze.